Adres

Yavuz Mahallesi Arabacı Sokak No:4C Süleymanpaşa/Tekirdağ

Telefon/Faks

08503463554
02826060556

Korona Virüsüne Karşı Tedbir!

Korona Virüsüne Karşı Tedbir!

18Mar

2020

Temizlik

Korona Virüsüne Karşı Tedbir!

Son zamanlarda en büyük tehdit olan koronavirüs vakası maalesef ki ülkemizde de görüldü.

Sağlık açısından tüm dünyayı tehdit eden kovid-19 (coronavirüs) ülkemizde de görülmüş olup vakalar her geçen gün artmaktadır. Genellikle yaş ortalaması yüksek kişilerin hayatını tehdit eden coronavirüs, belli başlı tedbirlerle bertaraf edilebilir.

  • Bağışıklık sistemi, vücuda giren ve zarar verebilecek virüslerle savaşır. Bu nedenle bağışıklık sistemini güçlü tutmak oldukça önemli. A, C, E, D, B12 gibi vitaminler bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlar. Bu vitaminleri içeren yiyecekleri diyetinize dâhil edebilirsiniz. Buna ek olarak hekiminizden kan değerlerinize bakmasını isteyebilirsiniz. Bu sayede vücudunuzda eksik olan vitamin ve mineralleri, doktor tavsiyesiyle takviye olarak alabilir ve bağışıklığınızı güçlendirebilirsiniz.
  • Bol sıvı, özellikle de su tüketmek vücuttaki toksin maddelerin hızlıca vücuttan atılmasına yardımcı olur. Yani sıvı ihtiyacının çoğu zaman anlaşılamadığı kış aylarında yeterli miktarda su tüketmeye dikkat etmeniz şart!
  • Elleri sık sık yıkamak da korona virüsten korunmak için oldukça önemli bir yöntem. Özellikle toplu taşıma gibi kalabalık ortamlardan çıktıktan sonra sabun ve ılık suyla ellerinizi yıkamalısınız. Eğer elinizi yıkama imkânınız yoksa alkol bazlı el antiseptiği kullanabilirsiniz.
  • Kirli ellerinizle ağız, burun, göz ve çevresine dokunmamalısınız. Bu durum, elinizde bulunabilecek virüslerin temas yoluyla vücudunuza girmesine yol açabilir.
  • Kalabalık ve havalandırılmayan alanlara mümkün olduğunca girmemeyi tercih etmelisiniz.
  • Ev, iş yeri gibi alanları bolca havalandırmalısınız.
  • Sıklıkla dokunulan yerler olan kapı kollarını ve elektrik butonlarını dezenfektan ürünlerle temizlemeyi es geçmemelisiniz.
  • Eğer hasta olabileceğini düşündüğünüz biri varsa en az 1 metre uzakta durmaya, hatta mümkünse aynı ortamda bulunmamaya dikkat etmelisiniz. Hasta kişiye maske takması ve bir hekime görünmesi konusunda yönlendirme de yapmalısınız.

Tekirdağ Temizlik olarak bol sağlıklı günler dileriz.


Bu yazı daha önce 121 kez okundu.

Yorum Yaz

Adınız

Email

Yorum

0 Yorum

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

en çok okunanlar

Korona Virüsüne Karşı Tedbir!

Korona Virüsüne Karşı Tedbir! 18 Mar, 2020

Blog Kategorileri

Ev Temizliği - Merdiven Temizliği - Apartman Temizliği - İşyeri Temizliği - Ofis Temizliği - Büro Temizliği - İnşaat Sonrası Temizlik - Okul Temizliği - Koltuk ve Kanepe Yıkama - Halı Yıkama - Depo Temizliği - Çöp Toplama Hizmeti - Yangın Sonrası Temizlik - Boş Daire Temizliği - Cami Temizliği - Dış Cephe Temizlik - Otel, Yurt, Pansiyon Temizliği